Nemůžu spát. Jaké drogy mohu (bezpečně) užívat

Ale co když jste všechno vyzkoušeli a stále bojujete se spánkem? Mnoho lidí se bude chtít o pomoc obrátit na lék. Navigace v různých možnostech efektivity, bezpečnosti a potenciálu stát se tvorbou návyku může být obtížné.

Způsobuje tramadol nespavost?

I když je považován za předepsaný, je známo, že Tramadol způsobuje vedlejší účinky, včetně nespavosti. Pokud zneužíváte Tramadol, vedlejší účinky se zesilují.

Tramadol zachází s mírnou až těžkou bolestí

I když je považován za předepsaný, je známo, že Tramadol způsobuje vedlejší účinky. Jedním z nejčastějších vedlejších účinků tramadolu je nespavost. Jak může silný lék proti bolesti narušit spánek? Většina léků proti bolesti způsobuje těžkou únavu a sedaci. Tramadol narušuje normální cykly spánku, když je odebrán tak, jak je předepsáno – jednotlivec, který užívá droga. Nespavost je však mnohem častěji vedlejším účinkem stažení tramadolu. Ti, kteří zneužívají tento lék po každou dobu, zažijí řadu nepříjemných příznaků po ukončení používání, včetně problémů souvisejících se spánkem, jako je neklid, únava a neschopnost usnout.

Způsobuje tramadol nespavost?

Tramadol a nespavost

Národní lékařská knihovna nedávno zveřejnila studii, která se zaměřila na účinky tramadolu na vzory spánku. Studie byla randomizována a vědci dali zdravé subjekty mezi jednou a dvěma dávkami tramadolu, než šli spát v naději, že lépe porozumí vztahu mezi nimi. . Bylo zjištěno, že 100 mg tramadolu významně snížilo rychlý spánek očí (REM spánek) po dvě celé noci, druh hlubokého spánku se musí dobít a cítit se dobře odpočinující. Studie potvrdila, že když dostal jednotlivec 50 mg dávky tramadolu, byl spánek přerušen v noci, kdy dostali léky. Když jednotlivec dostal 100 mg léku, spánek byl tvrdě přerušen na dvě celé noci. I když je to pouze jeden příklad, bylo prokázáno, že tramadol přeruší spánek. Při pokračujícím používání je pravděpodobné, že nakonec způsobí nespavost.

Detox Tramadol je úplně jiný příběh. Je všeobecně známo, že nespavost je jedním z převládajících příznaků stažení tramadolu, nevolnost, zvracení, průjem, studené poty, bolesti svalů a křeče žaludku.

Absolutní probuzení a závislost na tramadolu

Při absolutních probuzeních máme rozsáhlé zkušenosti s léčbou příznaků tramadolu a vedlejších účinků zneužívání a závislosti na tramadolu tramadolu. Náš tým zkušených profesionálů ví, jak může být rušivé a přitěžující pokus o vypořádání se s nedostatkem spánku, zejména v časném zotavení. Naši předepisovací lékaři budou spolupracovat s každým klientem a předepsat narkotickou spánkovou pomoc, která bude vždy nutné s nespavostí.

Léky samozřejmě nejsou jediným řešením – také pracujeme na vštěpování zdravých mechanismů zvládání – způsoby, jak uklidnit tělo a mysl, aby bylo dosažení dobrého spánku dobrého nočního. Některé holistické přístupy k léčbě nespavosti zahrnují jógu, meditace a dýchací cvičení. Pokud jste bojovali se zneužíváním nebo závislostí na tramadolu a jste připraveni přestat zažívat bolestivé a rušivé vedlejší účinky kvůli závislosti na léky proti bolesti, zavolejte nám dnes. Stojíme kolem, abychom vám pomohli jakýmkoli způsobem a přiměli vás začít na vaší cestě k zotavení závislosti na tramadolu.

Reference

  1. Dhesi M, Maldonado KA, Maani CV. Tramadol. In: STATPEARLS. STATPEARLS Publishing; 2022. Přístup k 17. lednu 2023. http: // www.NCBI.NLM.NIH.Gov/Books/NBK537060/
  2. Walder B, Tramèr MR, Blois R. Účinky dvou jednotlivých dávek tramadolu na spánek: randomizovaná, křížová zkouška u zdravých dobrovolníků. EUR J ANESTESHESIOL. 2001; 18 (1): 36-42. doi: 10.1046/j.1365-2346.2001.00772.X
  3. Základy spánku. WebMD. Publikováno 16. listopadu 2022. Přístup k 17. lednu 2023. https: // www.WebMD.Com/Sleep-Disorders/Sleep-101

Amanda Stevens, BS

Amanda je plodný spisovatel zdravotního obsahu specializující se na poruchy příjmu potravy a léčbu závislosti. Vystudovala magnum cum laude na Purdue University s b.S. v sociální práci. Jako osoba, která se zotavuje z narušeného stravování, je nadšená tím, že se lidé uzdravují a transformují. Píše pro populární léčebná střediska, jako je nekonečná zotavení, Ascendant NY, The Heights Léčba, Oživení nových vod, Gallus Detox, Recovery Unplugged, Ocean Recovery, Refresh Recovery a Adolescent Mental Health Center Center Academy. Ve svém volném čase miluje učení o zdraví, výživě, meditaci, duchovních praktikách a má ráda matkou krásné dcery.

Poslední lékařsky přezkoumáno 17. ledna 2023

Pomáhá vám tramadol

Autoři

  1. RIC Day Profesor of Clinical Pharmacology, UNSW Sydney
  2. Andrew McLachlan vedoucí školy a děkan lékárny

můžu’t Spánek. Jaké drogy mohu (bezpečně) užívat

Ale co když’Ve všechno vyzkoušel a stále bojuje se spánkem? Mnoho lidí se bude chtít o pomoc obrátit na lék. Navigace v různých možnostech efektivity, bezpečnosti a potenciálu stát se tvorbou návyku může být obtížné.

Způsobuje tramadol nespavost?

Domů> Blog> způsobuje tramadol nespavost?

Lékařsky přezkoumáno
Dr. Po-chang hsu, m.D., M.S.
17. ledna 2023

Způsobuje tramadol nespavost?

I když je považován za předepsaný, je známo, že Tramadol způsobuje vedlejší účinky, včetně nespavosti. jestli ty’Zneužívání tramadolu, vedlejší účinky se zesílí.

Tramadol zachází s mírnou až těžkou bolestí

I když je považován za předepsaný, je známo, že Tramadol způsobuje vedlejší účinky. Jedním z nejčastějších vedlejších účinků tramadolu je nespavost. Jak může silný lék proti bolesti narušit spánek? Většina léků proti bolesti způsobuje těžkou únavu a sedaci. Tramadol narušuje normální cykly spánku, když je odebrán tak, jak je předepsáno – jednotlivec, který užívá droga. Nespavost je však mnohem častěji vedlejším účinkem stažení tramadolu. Ti, kteří zneužívají tento lék po každou dobu, zažijí řadu nepříjemných příznaků po ukončení používání, včetně problémů souvisejících se spánkem, jako je neklid, únava a neschopnost usnout.

Způsobuje tramadol nespavost?

Tramadol a nespavost

Národní lékařská knihovna nedávno zveřejnila studii, která se zaměřila na účinky tramadolu na vzory spánku. Studie byla randomizována a vědci dali zdravé subjekty mezi jednou a dvěma dávkami tramadolu, než šli spát v naději, že lépe porozumí vztahu mezi nimi. Osm dobrovolníků obdrželo jednu noc placebo a druhou noc 50 mg nebo 100 mg tramadolu. Bylo zjištěno, že 100 mg tramadolu významně snížilo rychlý spánek očí (REM spánek) po dvě celé noci, druh hlubokého spánku se musí dobít a cítit se dobře odpočinující. Studie potvrdila, že když dostal jednotlivec 50 mg dávky tramadolu, byl spánek přerušen v noci, kdy dostali léky. Když jednotlivec dostal 100 mg léku, spánek byl tvrdě přerušen na dvě celé noci. I když je to pouze jeden příklad, bylo prokázáno, že tramadol přeruší spánek. Při pokračujícím používání je pravděpodobné, že nakonec způsobí nespavost.

Detox Tramadol je úplně jiný příběh. Je všeobecně známo, že nespavost je jedním z převládajících příznaků stažení tramadolu, nevolnost, zvracení, průjem, studené poty, bolesti svalů a křeče žaludku.

Absolutní probuzení a závislost na tramadolu

. Náš tým zkušených profesionálů ví, jak může být rušivé a přitěžující pokus o vypořádání se s nedostatkem spánku, zejména v časném zotavení. Naši předepisovací lékaři budou spolupracovat s každým klientem a předepsat narkotickou spánkovou pomoc, která bude vždy nutné s nespavostí.

Léky samozřejmě nejsou jediným řešením – také pracujeme na vštěpování zdravých mechanismů zvládání – způsoby, jak uklidnit tělo a mysl tak, aby dosáhlo dobré noci’S spánku je pravděpodobnější. Některé holistické přístupy k léčbě nespavosti zahrnují jógu, meditace a dýchací cvičení. Pokud jste bojovali se zneužíváním nebo závislostí na tramadolu a jste připraveni přestat zažívat bolestivé a rušivé vedlejší účinky kvůli závislosti na léky proti bolesti, zavolejte nám dnes. Stojíme kolem, abychom vám pomohli jakýmkoli způsobem a přiměli vás začít na vaší cestě k zotavení závislosti na tramadolu.

Reference

  1. Dhesi M, Maldonado KA, Maani CV. Tramadol. In: STATPEARLS. STATPEARLS Publishing; 2022. Přístup k 17. lednu 2023. http: // www.NCBI.NLM.NIH.Gov/Books/NBK537060/
  2. Walder B, Tramèr MR, Blois R. Účinky dvou jednotlivých dávek tramadolu na spánek: randomizovaná, křížová zkouška u zdravých dobrovolníků. EUR J ANESTESHESIOL. 2001; 18 (1): 36-42. doi: 10.1046/j.1365-2346.2001.00772.X
  3. Základy spánku. WebMD. Publikováno 16. listopadu 2022. Přístup k 17. lednu 2023. https: // www.WebMD.Com/Sleep-Disorders/Sleep-101

Amanda Stevens, BS

Amanda je plodný spisovatel zdravotního obsahu specializující se na poruchy příjmu potravy a léčbu závislosti. Vystudovala magnum cum laude na Purdue University s b.S. v sociální práci. Jako osoba, která se zotavuje z narušeného stravování, je nadšená tím, že se lidé uzdravují a transformují. Píše pro populární léčebná střediska, jako je nekonečná zotavení, Ascendant NY, The Heights Léčba, Oživení nových vod, Gallus Detox, Recovery Unplugged, Ocean Recovery, Refresh Recovery a Adolescent Mental Health Center Center Academy. Ve svém volném čase miluje učení o zdraví, výživě, meditaci, duchovních praktikách a má ráda matkou krásné dcery.

Poslední lékařsky přezkoumáno 17. ledna 2023

Pomáhá vám tramadol

Autoři

  1. RIC Day Profesor of Clinical Pharmacology, UNSW Sydney
  2. Andrew McLachlan vedoucí školy a děkan lékárny, University of Sydney

Prohlášení o zveřejnění

Autoři nepracují, konzultují, vlastní akcie nebo získávají finanční prostředky od jakékoli společnosti nebo organizace, která by z tohoto článku měla prospěch, a nezveřejnili žádné relevantní přidružení nad jejich akademickou jmenování.

Partneři

University of Sydney a UNSW Sydney poskytují financování jako členové konverzace au.

Jazyky

jestli ty’mít potíže se spánkem, léky by neměly’bude vaše první možnost. Pravidelně cvičte, po poledne se po poledne snížte kávu (a další kofeinové nápoje) “čas obrazovky” před a dovnitř, postel, cvičte meditaci a pokuste se mít klidnou, temnou ložnici věnovanou většinou spánku.

Ale co když’Ve všechno vyzkoušel a stále bojuje se spánkem? Mnoho lidí se bude chtít o pomoc obrátit na lék. Navigace v různých možnostech efektivity, bezpečnosti a potenciálu stát se tvorbou návyku může být obtížné.

Je třeba se vyhýbat dlouhodobému pravidelnému užívání léků k podpoře spánku, protože počáteční účinnost se během několika týdnů rychle klesá a závislost a nepříznivé účinky se stávají problematickými. Ale v krátkodobém horizontu mají léky na spánek své místo. Bohužel se často používají, zejména u starších lidí.

Benzodiazepiny

Benzodiazepiny jsou drogy jako valium, používané také k léčbě úzkosti. Jsou to nejčastěji předepsané prášky na spaní.

Jejich účinky, které zahrnují některé vlastnosti svalů, jsou dosaženy zvýšením účinku GABA, inhibičního neurotransmiteru působícího v mozku. Někteří lidé jen zřídka prožívají opak a stávají se nadměrně excitovanými a úzkostnými.

Když benzodiazepiny snižují funkci mozku (snižují centrální nervový systém), jejich účinky přispívají k dalším depresivním systému centrálního nervového systému, včetně alkoholu, uklidňující antihistaminiky a opioidní analgetiky, jako je oxykodon (Endone). .

Fyziologická a psychologická závislost na drogách se může vyvinout po pouhých několika dnech u některých lidí nebo ve většině týdnů. Bohužel, příliš mnoho lidí je závislých.

Důležité je, že účinnost pro vyvolání spánku opotřebovává po několika týdnech. Může být velmi obtížné přestat brát benzodiazepiny jako nespavost a často se vrací úzkosti. Doba trvání “vybrání” souvisí s délkou doby, kdy jsou tyto.

Náhle zastavení po dlouhodobém používání může být nebezpečné, s násilnými reakcemi na stažení, včetně epileptických záchvatů. Ukončení těchto léků musí být spravováno lékařem. V podstatě je zapotřebí postupné snížení dávky s podporou a poradenstvím, které pomáhá s dočasným nárůstem nespavosti a možná úzkostí.

Mezi vedlejší účinky patří a “tupý” kognitivní funkce, poškození paměti a zvýšené riziko nehod, zejména nestability a pádu u starších lidí.

Benzodiazepiny by se měly používat pouze po dobu dvou až čtyř týdnů, nebo občas, a pouze kromě dobré hygieny spánku (tj. Procvičování opatření uvedených v prvním odstavci).

Temazepam (značky NORMISON, TEMAZE, TEMTABS) a Lorazepam (značka Ativan) jsou přiměřená volba z mnoha dostupných benzodiazepinů. Že’S, protože mají rychlejší nástup a krátké trvání účinku, aby se zabránilo a “kocovina” další den.

Z-Drugs (Hypnotics)

Zopiclone (značky iMovane a Imrest) a Zolpidem (značka Stilnox) jsou ve své farmakologii a účinky podobné jako benzodiazepiny. Tyto léky pouze na předpis také zvyšují působení GABA k snižování mozkové aktivity a mají stejná rizika související s nadměrnou sedací a závislostí.

Bizarní chování a příznaky, například halucinace a procházení spánku, které mohou být nebezpečné, jsou častěji než u benzodiazepinů.

Antihistaminika

Starší antihistaminiové léky, nyní známé jako uklidňující antihistaminika, vyvolávají ospalost prostřednictvím svých vlastností plnění centrálního nervového systému. Ty jsou k dispozici na přepážce z lékáren. Mezi běžné příklady patří difenhydramin (značka UNISOM Sleep Gels), doxylamin (značka Restavit) a Promethazin (značkový fenergan).

Zejména u lidí s alergiemi, jako je horečka sena narušující jejich spánek, to může být přiměřená krátkodobá možnost. Závislost na těchto lécích se spánkem je nebezpečí.

Tyto léky mají vedlejší účinky, včetně sucha v ústech, rozmazaného vidění, zácpy, zmatení, závratě a retence moči u mužů s problémy s prostráty. Všechny vedlejší účinky jsou u starších lidí horší.

Naproti tomu volně prodejné antihistaminika běžně používané k léčbě senné horečky (jako jsou značky Telfast, Zyrtec a Claratyne) se nesedakují, a proto vás pravděpodobně neuskuteční ospalé.

Analgetika

Jakýkoli lék obsahující opioidy, který nyní vyžaduje předpis, vyvolá ospalost (v závislosti na dávce), protože také potlačuje náš centrální nervový systém. Kodein (v panadeinu, panadeine forte nebo nurofen plus), tramadol, tapentadol, morfin nebo oxykodon nás ospalý, ale oni’nedoporučuje se léčit nespavost.

Tyto silné léky jsou nejlépe vyhrazeny pro rozumné použití v úlevě od bolesti, vzhledem k vážným rizikům závislosti a předávkování. Starší lidé jsou citlivější na účinky účinky účinku centrálního nervového systému a také na zácpu.

Melatonin

Náš cyklus spánku a bdění závisí na hormonálním melatoninu uvolněném cyklicky z žlázy v našem mozku. Melatonin podávaný orálně pomáhá vyvolávat spánek u některých lidí, ale není tak efektivní jako jiné sedativa.

Nedávná australská studie však testovala melatonin u lidí s problémy se spánkem způsobeným zpožděným uvolňováním melatoninu v jejich mozcích. Tito lidé mají potíže s usínáním a probuzením občas vhodné pro správné fungování.

Vzato jednu hodinu před spaním, melatonin (0.5mg) Doprovázeno behaviorálním zásahem (jako je učení, jak meditovat) pomohlo účastníkům spát a zlepšilo společné doprovodné postižení, jako je nízká nálada, úzkost a potíže se soustředěním.

Potřebujete předpis pro melatonin v Austrálii. To’je nejlepší se vyhnout alkoholu, protože narušuje spánek, čímž se snižuje jakýkoli účinek melatoninu. Stojí za to vyzkoušet, protože je to obecně dobře tolerováno, i když někteří lidé zažívají bolesti zad. Může to fungovat v jiných typech poruch spánku, ne kvůli zpožděnému uvolňování melatoninu. Dávka 2 mg, kontrolované uvolnění jedna až dvě hodiny před spaním se nejčastěji používá.

K léčbě nespavosti se stále více používají antipsychotické léky (jako je quetiapin).

Obvykle se používá při nižší dávce, quetiapin může vyvolat spánek, ale nese významné zatížení možných škodlivých účinků. Patří mezi ně rychlá srdeční frekvence, rozrušení, nízký krevní tlak a nestabilita. Díky nim není quetiapin vhodný pro léčbu běžných problémů se spánkem.

Antidepresiva

Antidepresiva jsou obvykle předepsana při nízké dávce pro nespavost, ale podpůrným důkazem účinnosti (navzdory širokému použití) je nízká kvalita a existuje riziko nepříznivých účinků, jako je zmatek, sucho v ústech a rozmazané vidění.

Bylinné a doplňkové léky

Bylinné opravné prostředky, jako jsou Valerian, Lavender, Passiflora, Heřmánek, chmel a Catnip, jsou široce povýšeny na propagaci “zdraví spánku”. Výzkum na podporu jejich účinnosti je omezený.

Mnoho novějších a rozvíjejících se léků se testuje na nespavost, takže v budoucnu by měly být k dispozici další možnosti.

Prozatím to’je důležité si pamatovat žádnou z výše uvedených možností není bez vedlejších účinků a většina z nich způsobí závislost, pokud bude používána dlouhodobě, což znamená, že usínání bez nich bude ještě těžší, než tomu bylo dříve.

Zlepšete hygienu spánku, a pokud to není’T pro vás pracoval, promluvte si se svým lékařem’Udržuje vás v noci. Ona’Být schopen předepsat nejlepší typ léků, které můžete použít v krátkodobém horizontu.